Nieuwsbrief Zeewolde 27 augustus 2011
Geachte ouders/verzorgers
Hierbij ontvangt u de 1e nieuwsbrief van het schooljaar 2011-2012.
Welkom
Het schooljaar 2011/ 2012 is begonnen.
We verwelkomen alle kinderen en ook alle nieuwe kinderen zijn van harte welkom. We hopen dat jullie het heel snel naar je zin zullen hebben bij ons op school.
Leerlingen
Er staan nu 233 leerlingen ingeschreven op De Springplank. Dat zijn er bijna 30 minder dan afgelopen jaar. De terugval in leerlingenaantal heeft drie redenen. In de afgelopen periode hebben erg veel leerlingen de school verlaten. Ze hebben allen een plekje gevonden in het voorgezet onderwijs. Er werden in de afgelopen periode minder kinderen voor De Springplank aangemeld. En de leerlingen, die worden aangemeld zijn gemiddeld al negen jaar. Een basisschool kun je verdelen in een onderbouw (groep 1 t/m 4) en een bovenbouw(groep 5 t/m 8). Als het leerlingen aantal gelijk blijft, bevatten beiden bouwen evenveel kinderen. Op De Springplank is de verdeling echter: onderbouw 46 leerlingen, bovenbouw 187 leerlingen.
Personeel
Juf Anneke Wouters (remedial teacher op de Springplank in Harderwijk) en haar man Richard meldden in de zomervakantie heel dankbaar en blij te zijn met de geboorte van hun tweede kind Dries.
Juf Gerlinde van Veen ( leerkracht op de Springplank in Harderwijk) meldt de geboorte van haar derde kind. Hij heet Simon.
Ook vanaf deze plek feliciteren we beide gezinnen met de geboorte van deze prachtige kinderen. We wensen hen veel geluk. Op de site van De Springplank zijn er foto’s te zien.
Drie leerkrachten hebben (gedeeltelijk) ziekteverlof. Juf Nelie is herstellende en werkt nu 1 dag per week in groep blauw 3 en hoopt dit langzaam uit te bouwen tot een volledige her-vatting van haar taak. Juf Petra (groen 4) is nog niet hersteld en werkt voor ongeveer 50 %.
Juf Gerdien uit geel 6 heeft de ziekte van Pfeiffer. De verwachting is dat zij na de herfstvakantie haar werk weer op kan pakken.
Juf Hetty uit geel 4 is hersteld en weer volledig aan het werk. Het gaat goed met haar en ze heeft het naar haar zin in Zeewolde. Ook juf Anne-Marije (logopediste) is volledig hersteld en ze is blij dat ze haar werk weer kan doen.
Werkzaamheden in de school
In de zomervakantie is het computernetwerk aangepast. We gaan over op een “cliëntsysteem”. We hopen op deze wijze een meer betrouwbaar en gemakkelijk te onderhouden systeem te krijgen. Maar de invoering kent nog wel wat kinderziektes. Zo lukt het ons nog niet om enkele pagina’s van de schoolgids te printen. Dat is ook de reden dat u de gids nog niet hebt ontvangen. We denken dat volgende week maandag de problemen zijn opgelost.
5 september informatieavond
Hierbij nodigen wij u uit voor de informatieavond. De aanvang is acht uur en de school is open vanaf half acht. U kunt eerst een kopje koffie of thee in ontvangst nemen. Daarna gaat u naar het lokaal van uw kind.
De leerkracht zal u het programma van de groep, zijn of haar aanpak, het huisbezoek en de verdere contacten toelichten en u krijgt gelegenheid tot het stellen van vragen. Na afloop is er gelegenheid om ook individueel met de leerkracht te overleggen, bijvoorbeeld over meer persoonlijke zaken.
Speciaal voor de ouders van de schoolverlaters uit geel 5 en geel 6 : De ouders van de kinderen krijgen een gezamenlijke voorlichting over de schoolverlaterprocedure. Deze voorlichting vindt plaats na afloop van de informatieronde in geel 6.
Wij roepen alle ouders op de informatieavond te bezoeken. Wij vinden een goed contact met de ouders erg belangrijk voor de kinderen en zo’n eerste informatieavond is alvast een goed begin!
Met behulp van het strookje onderaan deze nieuwsbrief kunt u via uw kind aangeven of u aanwezig zult zijn.
Overige Mededelingen
- Maandag 5 september is er een informatieavond voor alle groepen. U ontvangt een uitnodiging na de zomervakantie.
- Vrijdag 23 september heeft het personeel een studiedag. De kinderen hebben dan vrijaf.
- De herfstvakantie is van maandag 17 oktober t/m vrijdag 21 oktober.
Marieke Bom, locatieleider
Wilt u de nieuwsbrief per mail ontvangen? Mail uw adres naar Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. .
- Nieuwsbrief 27 april 2012
- Extra nieuwsbrief 12-04-2012
- Nieuwsbrief 30 maart 2012
- Nieuwsbrief 30 maart 2012
- Nieuwsbrief 16 maart 2012
- Nieuwsbrief 2 maart 2012
- Nieuwsbrief 10 februari 2012
- Nieuwsbrief 13 januari 2012
- Nieuwsbrief 16 december 2011
- Nieuwsbrief 2 december 2011
- Nieuwsbrief 18 november 2011
- Nieuwsbrief 4 november 2011
Afgelopen maandag 23 april heeft sportwethouder Laurens de Kleine het startschot gegeven voor de Nationale Sportweek in Harderwijk. Zo’n 350 leerlingen van de Harderwijkse scholen kwamen bijeen om de Doede360 te doen. Waaronder leerlingen van groen en rood van De Springplank. Doede360 is een muziekclip met speciale dansmoves van choreograaf Marco Gerris (So You Think You Can Dance). Overal in het land kwamen jongeren bijeen om de dans te doen en zo een wereldrecordpoging te doen om zoveel mogelijk jongeren in Nederland in beweging te krijgen. In het fotoalbum staan nog meer foto's van de Doede360.
|